Már a nyitónapon teltházzal üzemelt a Nagyjátszótér a Városligetben. Mintegy félszáz különleges játékelem teljes kihasználtsággal működik a több mint 13 ezer négyzetméteres parkrészben, ahol ezentúl a hét minden napján animátorok várják a gyerekeket – mondta Baán László, a Liget Budapest Projekt miniszteri biztosa.
Több évtized után eredeti pompájában megnyílt a Liget legrégebbi és legdíszesebb épülete, a Millennium Háza, az egykori Olof Palme Ház is. Baán László beszámolt arról, hogy a több ezer felújított Zsolnay-kerámiával díszített épületre, a főbejárat előtt kialakított, századfordulós hangulatot idéző Rózsakertre rengetegen kíváncsiak, akárcsak a Városliget történetét bemutató látványos, interaktív tárlatra.
Gyorgyevics Benedek, a Liget Budapest Projekt megvalósításáért felelős Városliget Zrt. vezérigazgatója elmondta, hogy a gyerekek biztonsága érdekében a Nagyjátszóteret egy másfél méter magas, egyedi tervezésű kerítés védi, amelyen öt bejáratot alakítottak ki. A mintegy ötven játszóelemet úgy válogatták össze, hogy korosztályonként fejlesszék a gyerekek képességeit. Hat különféle csúszda, tízfajta hinta és körhinta, négyféle forgójáték, három homokozó, hét típusú egyéni és páros rugós játék, két egyedi tervezésű, fél tucat elemből álló nagy köteles mászókomplexum, tíz földbe süllyesztett trambulin, hosszan kanyargó patak zsilipekkel és vizes játékokkal várja a gyerekeket.
A játékelemek egy része speciális, integrált kialakítású, az egészséges és fogyatékkal élő gyermekek együtt is tudnak rajtuk játszani. A Nagyjátszótér a Városliget délkeleti részén, a Dózsa György út, Ajtósi Dürer sor kereszteződéséhez közeli területen kapott helyet.
Hosszú évtizedek után méltó állapotban és funkcióval kapta vissza a közönség a sokáig elhanyagolt állapotban lévő, üresen álló épületet, a Millennium Házát. A homlokzaton több tucat restaurátor munkájával újultak meg a Zsolnay díszítések, összesen mintegy 4500 kerámiát állítottak helyre.
A belsőépítészeti kialakítás során elbontották az utólagos toldásokat, visszaállítva az eredeti térszerkezetet. Az épület két szárnya fölött hatalmas üvegfelületeket alakítottak ki, természetes fény is bevilágítja a belső tereket. Az épület főbejárata visszakerült az eredeti, Hermina út felé néző oldalra, ahová egy, a Városligetben egyedülálló rózsakertet is telepítettek: számos rózsafaj változatos színű és mintázatú virágai keltik életre Budapest aranykorának hangulatát.